fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przemysł Obronny

Twardy brexit zaszkodzi wojskowej współpracy lotniczej

materiały prasowe
Wyjście W. Brytanii z Unii bez umowy zniweczy perspektywy zbliżenia francusko-niemieckiego i brytyjskiego programu prac nad nowymi myśliwcami bojowymi — powiedział szef działu wojskowo-kosmicznego Airbusa, Dirk Hoke.

W wywiadzie dla dziennika „Handelsbatt” uznał za absolutnie niezbędne dojście Unii i W. Brytanii do porozumienia o bezpieczeństwie, obronie i podboju kosmosu ze względu na osiągnięte dotąd ścisłe powiązania. 

- Uważam za niezwykle niebezpieczne opracowywanie bez Brytyjczyków takiego systemu jak system przyszłej walki powietrznej SCAF — oświadczył i podkreślił, że liczba potencjalnych zamówień zwiększy się, jeśli W. Brytania będzie uczestniczyć w tym, bo samolot stanie się bardziej konkurencyjny.

Czytaj także: Szef Banku Anglii: brexit bez umowy spowoduje spadek dochodów 

W ubiegłym tygodniu Francja i Niemcy uruchomiły oficjalnie pierwszy etap programu SCAF mającego zastąpić do 2040 r. myśliwce Rafale i Typhoon — przypomniał Reuter. Hoke powiedział też, że trwają rozmowy o dołączeniu Hiszpanii, ale negocjacje dotyczące brexitu będą decydujące dla określenia wszelkiej współpracy z W. Brytanią. — W przypadku W. Brytanii musimy poczekać, czy dojdzie do twardego brexitu. To byłoby fatalne dla współpracy — stwierdził.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA