fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Trump przegrałby z Bidenem. Z Sandersem i Warren też

AFP
Według najnowszego sondażu, przeprowadzonego dla NBC News i "Wall Street Journal", gdyby wybory prezydenckie w USA odbyły się w najbliższy wtorek, Donald Trump przegrałby zarówno z Joe Bidenem, jak i Berniem Sandersem i Elizabeth Warren.

W Partii Demokratycznej trwają obecnie prawybory, które mają wyłonić kandydata tego ugrupowania na wybory prezydenckie w 2020 roku. Sondaże wskazują, że ich faworytem jest Joe Biden, były wiceprezydent USA w czasie prezydentury Baracka Obamy.

Z sondażu dla NBC News/"Wall Street Journal" wynika, że gdyby rywalem Trumpa był Biden, a wybory odbyłyby się obecnie, kandydat Demokratów wygrałby zdobywając 51 proc. głosów wobec 42 proc. Donalda Trumpa.

Niemal równie zdecydowane zwycięstwo nad Trumpem odniósłby Bernie Sanders - radykalnie lewicowy senator z Vermont, na którego zagłosowałoby 50 proc. wyborców (Trump, rywalizując z Sandersem, zdobyłby 43 proc. głosów).

Elizabeth Warren, senator z Massachusets, wygrałaby z Trumpem różnicą 5 punktów procentowych - 48 do 43 procent.

Trump miałby większe szanse na korzystny wynik, gdyby kandydatką na prezydenta została Kamala Harris - według sondażu wygrałaby ona minimalnie, 45 do 44 proc., ale wobec marginesu błędu statystycznego wynoszącego 3,5 punktu proc. wynik wyborów w takim starciu mógłby być odwrotny.

Ankietowanych spytano też, kto według nich powinien rywalizować z Trumpem - najwięcej respondentów wskazało na Joe Bidena (26 proc.). Drugie miejsce zajęła Elizabeth Warren (19 proc.), a trzecie - Bernie Sanders i Kamala Harris (13 proc.). Na piątym miejscu znalazł się Pete Buttigieg (7 proc.). Żaden inny z ponad 20 kandydatów ubiegających się o nominację, nie uzyskał więcej niż 2 proc. wskazań.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA