fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo

#RZECZoPRAWIE: przestępstwa białych kołnierzyków, prawo w sporcie, izba dyscyplinarna w SN

W czwartkowym programie #RZECZoPRAWIE gośćmi Anny wojdy bedą: Marcin Klimczak, partner w PwC, Michał Wawrykiewicz, adwokat orazAntoni Bojańczyk, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego.

1. Marcin Klimczak, partner w PwC (lider zespołu usług śledczych i zarządzania ryzykiem nadużyć): opowie o przestępstwach białych kołnierzyków (firmy coraz więcej tracą w związku z nadużyciami, a nie jest łatwo je wykryć)  

2. Michał Wawrykiewicz, adwokat: prawo w wielkim sporcie (1 maja mija kolejna rocznica śmierci  mistrza formuły 1 na torze Imola – Brazylijczyka Ayrtona Senny; proces dotyczący przyczyn jego śmierci trwał kilka lat, było wiele hipotez, w końcu po 13 latach zapadł werdykt ale winnego już nie ukarano bo minął termin przedawnienia; po tym jednak wypadku zwiększono bezpieczeństwo w bolidach o czym przekonał się Kubica podczas wypadku w Montrealu; teraz poważny wypadek miał Golob – choć to żużlowiec a nie kierowca formuły)  

3. Antoni Bojańczyk, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego: czy potrzebna jest izba dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym (rozmowa o reformach Zbigniewa Ziobro)

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA