fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Dorota R. prawomocnie skazana za groźby karalne wobec Emila Haidara

Dorota R.
Fotorzepa/Adam Burakowski
Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok skazujący piosenkarkę Dorotę R. za groźby karalne wobec byłego narzeczonego Emila Haidara. We wrześniu ma się rozpocząć kolejny proces z udziałem Doroty R.

O przegranym przez znaną wokalistkę procesie poinformował wczoraj na Twitterze mec. Roman Giertych, który reprezentował w procesie Emila Haidara.

Przypomnijmy, że pod koniec 2017 r.  Dorota R. została zatrzymana i przewieziona do prokuratury pod zarzutem kierowania gróźb wobec byłego narzeczonego. W 2015 r. miała ona nakłaniać Emila Haidar, by przyznał się rodzinie do uzależnienia od alkoholu i środków odurzających, grożąc umieszczeniem na Facebooku filmów zawierających treści kompromitujące b. narzeczonego. Jeden taki film zamieściła. Haidar poinformował prokuraturę, która wszczęła postępowanie z art.  191 par. 1 kodeksu karnego ("Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3"). Według prokuratury Dorota R. miała zaangażować w sprawę jeszcze inne osoby.

W listopadzie 2018 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa skazał kobietę na grzywnę. 11 lipca 2019 r. wyrok utrzymał w mocy Sąd Okręgowy w Warszawie.

Roman Giertych poinformował też na  Twitterze o kolejnym procesie karnym w sprawie Doroty R. "We wrześniu rozpocznie się znacznie poważniejsza sprawa, gdzie na ławie oskarżonych skazana dziś Dorota R. zasiądzie wraz z innymi" – napisał prawnik.

sygn. akt IX Ka 406/19

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA