Reklama

Bez mandatu za brak prawa jazdy - projekt ustawy w Sejmie

Nie trzeba będzie mieć przy sobie dokumentu potwierdzającego uprawnienia do prowadzenia auta. Samochód da się czasowo wyrejestrować.

Aktualizacja: 27.05.2020 06:07 Publikacja: 26.05.2020 20:06

Bez mandatu za brak prawa jazdy - projekt ustawy w Sejmie

Foto: Adobe Stock

Zmiany w prawie o ruchu drogowym trafiły właśnie do Sejmu. Mają szansę wejść w życie latem. Będzie taniej i mniej formalności. Zniknie obowiązek posiadania przy sobie polskiego prawa jazdy. Z obrotu wyeliminowana zostanie karta pojazdu, nalepka kontrolna i jej wtórnik. Właściciel będzie mógł pozostawić sobie stare tablice rejestracyjne. Pojawi się też możliwość czasowego wycofania z ruchu samochodu osobowego (mniejsze OC).

Czytaj także:

Kierowcy pojadą bez prawa jazdy jeszcze w tym roku

Centralna Ewidencja Pojazdów zgromadzi informacje o przekroczeniach terminów związanych ze zgłoszeniem zbycia, nabycia, rejestracji oraz wyrejestrowania pojazdu. Powstanie możliwość rejestracji nowego pojazdu przez przedsiębiorcę zajmującego się sprzedażą nowych aut w imieniu kupującego, co usprawni proces rejestracji.

Umożliwi także nabywcy zlecenie złożenia wniosku o rejestrację pojazdu przedstawicielowi salonu sprzedaży drogą elektroniczną.

Reklama
Reklama

Etap legislacyjny: przed pierwszym czytaniem w Sejmie

Prawo w Polsce
Karol Nawrocki zawetował kolejną ustawę. „Kojce wielkości miejskich kawalerek”
Nieruchomości
Zapadł wyrok, który otwiera drogę do odszkodowań za stare słupy
Sądy i trybunały
Majątki sędziów nie będą już jawne? TK o sędziowskich oświadczeniach
Praca, Emerytury i renty
Aż cztery zmiany w grudniu 2025. Nowy harmonogram wypłat 800 plus
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Nieruchomości
Wspólnoty i spółdzielnie będą mogły zakazać Airbnb? Jest projekt ustawy
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama