fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Rakowska-Trela: Też chcę być doradcą prezydenta, zgłaszam akces

Anna Rakowska-Trela
tv.rp.pl
Absolwentka prawa i córka prezydenta Kinga Duda została jego społecznym doradcą. Prof. Anna Rakowska-Trela, wykładowca na Uniwersytecie Łódzkim uznała, że jako profesor prawa też spełniłaby się w tej roli i wysłała do Kancelarii Prezydenta swoje zgłoszenie - czytamy na Onet.pl.

- Kancelaria doniosła mi, że moje zgłoszenie otrzymała, ale decyzji jeszcze nie podjęła. Ja sama obawiam się, że moja misja w KPRP może być nieco karkołomna - mówi Onetowi prof. Rakowska-Trela.

Profesor twierdzi, że chętnie podejmie się wyzwania. Wątpi jednak w to, jak długo pozostałaby na stanowisku, bo jej cele są konkretne.

- Chcę "nawrócić" prezydenta na drogę przestrzegania konstytucji. Obawiam się jednak, że moje wartości i zasady mogą nieco się różnić od tych wyznawanych i stosowanych w Pałacu Prezydenckim - wskazuje prof. Rakowska-Trela. - Dlatego zadanie, które chciałabym wypełnić w KPRP jako doradca społeczny z góry określić mogę jako nieco karkołomne - stwierdza.

Rakowska-Trela uważa, że cała ta sytuacja jest nieco niesmaczna i trudna do wyjaśnienia.

Podkreśla, że potrzebne są formalne procedury i wymagania, jakie należy spełnić, by zostać doradcą społecznym prezydenta. - (...) nie może być tak, że prezydent powołuje sobie każdego, kogo chce - powiedziała prof. Rakowska-Trela.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA