fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Wiceminister Michał Woś odwołany ze stanowiska

Michał Woś, Zbigniew Ziobro
ms.gov.pl
Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś został odwołany ze stanowiska, choć pozostanie w resorcie – donosi portal wPolityce.pl.

W zeszły poniedziałek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy liczba sekretarzy i podsekretarzy stanu zostanie ograniczona o co najmniej 20 procent.

Morawiecki poinformował również, że zlikwidowane będą nagrody dla ministrów i wiceministrów.

Była to odpowiedź premiera na medialną burzę w związku z ujawnionymi nagrodami dla członków rządu.

Michał Woś był wiceministrem sprawiedliwości odpowiedzialnym za informatyzację wymiaru sprawiedliwości od 5 czerwca 2017 roku.

Oto jego biogram ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości:

Michał Woś (ur. 08.02.1991 r. w Raciborzu) – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2016 r. był szefem Gabinetu Politycznego Ministra Sprawiedliwości. Członek Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W 2014 roku został wybrany na radnego miasta Racibórz, był wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego oraz członkiem Komisji Oświaty.

Współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. Fundacją Jacka Maziarskiego prowadzącą Akademię Skolimowską, Studentami dla Rzeczypospolitej, Stowarzyszeniem im. Św. Ivo Helory. Założyciel i wiceprezes „Signum Temporis. Stowarzyszenia do Rzeczy".

Inicjator Pracowni Liderów Prawa Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Stypendysta Prezesa Rady Ministrów, wyróżniony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Źródło: rp.pl, wpolityce.pl, ms.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA