fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Bielan: Mam nadzieję, że Gowin otrzeźwieje

PAP, Mateusz Marek
Momentem prawdy, momentem sprawdzam w polityce będzie jesień tego roku, kiedy Gowin będzie głosować za ustawami składającymi się na Polski Ład - powiedział w "Kwadransie Politycznym" TVP1 Adam Bielan, lider Partii Republikańskiej.

W "Kwadransie Politycznym" Bielan zapewniał, że on i jego nowa partia są "patriotami Zjednoczonej Prawicy" i ich celem jest pozostanie w tym projekcie - "najlepszym projekcie w historii polskiej prawicy".

Były polityk Porozumienia Jarosława Gowina oświadczył, że ZP dzięki swojej jedności wygrywa kolejne wybory i "zmienia Polskę na lepsze". Gowin natomiast i jego poplecznicy "mentalnie" już kilka miesięcy temu opuścili koalicję, rozmawiając z PSL o ewentualnym starcie z list Stronnictwa.

Bielan wyraził nadzieję, że Jarosław Gowin "otrzeźwieje". - Daliśmy mu drugą szansę - mówił o powrocie Gowina do rządu. Jak mówił Bielan, liczył, że Jarosława Gowina najdzie "jakaś refleksja" i będzie prowadzić "inną politykę", ale tak się nie stało.

- Momentem prawdy, momentem sprawdzam w polityce będzie jesień tego roku, kiedy Gowin, mam nadzieję, będzie głosować za ustawami składającymi się na Polski Ład - mówił Bielan.

Polityk mówił również o konwencji Partii Republikańskiej, którą nazwał "konwencją zjednoczeniową Porozumienia i Partii Republikańskiej". Stwierdził, że liczebność zgromadzenia świadczyła o wadze tej inicjatywy.

- To pokazuje, jak bardzo ważna jest ta inicjatywa, jak wielu członków Porozumienia chciało mieć alternatywę wobec samobójczej polityki Jarosława Gowina - mówił Adam Bielan.

Źródło: TVP1, 300polityka.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA