fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rosyjskie MSZ: Administracja Trumpa nie zaprzestaje "gierek"

AFP
Odchodząca administracja USA może podjąć dalsze kroki, aby uniemożliwić prezydentowi elektowi Joe Bidenowi wznowienie dialogu o cyberbezpieczeństwie z Moskwą - powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa

Zacharowa stwierdziła, że niewykluczone są dalsze "gierki" odchodzącej administracji Donalda Trumpa, mające na celu uniemożliwienie Joe Bidenowi i jego ekipie podjęcie kroków w celu wznowienia merytorycznego dialogu z Rosją na temat globalnego bezpieczeństwa informacyjnego.

Według Zacharowej powtarzające się zarzuty Waszyngtonu dotyczące cyberataków z udziałem rosyjskich hakerów stały się "rutynową praktyką".

- Wspólne oświadczenie o atakach hakerskich, które Federalne Biuro Śledcze, Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego i Agencja Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i Infrastruktury, wydały w imieniu prezydenta Trumpa, udowadnia, że ??ustępująca administracja USA nie zaprzestała antyrosyjskich działań - oświadczyła.

Zacharowa miała na myśli informację, która pod koniec grudnia przekazały wymienione służby, że hakerzy włamali się na konta amerykańskich agencji federalnych i innych instytucji istotnych dla bezpieczeństwa USA. Sekretarz stanu Mike  Pompeo stwierdził wówczas, że w działania hakerów zaangażowani byli Rosjanie.

Zdaniem rzeczniczki MSZ takie postępowanie ustępującego prezydenta są próbą obrony przed zmasowanym atakiem demokratów, którzy jeszcze przed końcem kadencji Trumpa chcą go usunąć ze stanowiska.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA