fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Senator Jackowski o "łamaniu kręgosłupów" przez PiS

Senator Jan Maria Jackowski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Do współmałżonka osoby, która jest senatorem w klubie PiS, zadzwonił kierownik zakładu pracy, w którym ta osoba pracuje. Z takim oto tekstem, że jeśli senator zagłosuje niezgodnie z dyscypliną partyjną, to ta osoba straci pracę - opowiadał w Telewizji Trwam senator PiS Jan Maria Jackowski, mówiąc o kulisach głosowania nad "Piątką dla zwierząt'.

Senator mówił na ten temat w Telewizji Trwam, a nagranie udostępnił w mediach społecznościowych Miłosz Motyka, rzecznik prasowy PSL.

Mówiąc o tym zdarzeniu Jackowski stwierdził, że chce pokazać, jak brutalnych metod się używa i "jak próbuje się łamać kręgosłupy".

Sam Jan Maria Jackowski jest jednym z siedmiu senatorów PiS, którzy zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Dziś wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki mówił o konsekwencjach takiego postępowania, jako przykład "dalekiego odejścia od obowiązującej wszystkich linii" wskazując właśnie Jackowskiego.

Jan Maria Jackowski, rozmawiając z dziennikarzem TVN24, bronił swojego stanowiska. Uważa, że forsowana przez prezesa PiS ustawa jest szkodliwa dla polskiego rolnictwa i najwyraźniej "powstała w gronie osób", które nie znają specyfiki wsi.

- Powstała zapewne w jakimś gronie młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości - mówił senator, dodał, że "twarzą" tej ustawy jest lider młodych w PiS Michał Moskal.

Jackowski uważa, że ustawę można było przedyskutować, zwłaszcza że w obecnej postaci jest ona sprzeczna z programem rolnym PiS.

- Przecież taką ustawę można było przedyskutować, można było zrobić to jako projekt rządowy, uzgodnienia międzyresortowe i w sposób cywilizowany, a nie tak na skróty przegonić przez Sejm w kilkanaście godzin. Oczywiście formalnie zgodnie z regulaminami, ale sprzeczny z jakimiś zasadami - mówił polityk.

Jackowski jest zaskoczony zarzutami. Uważa, że niezrozumiała jest sytuacja, w której za obronę pryncypiów Prawa i Sprawiedliwości ma go spotkać kara.

Źródło: rp.pl, TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA