fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Korea Północna: USA nie mają pozycji, by krytykować Chiny

AFP
Korea Północna uważa, że Stany Zjednoczone nie mogą krytykować Chin za sytuację w Hongkongu, gdy sami "spuścili psy" w celu stłumienia protestów w swoim kraju.

W artykule zamieszczonym przez jedną z głównych gazet państwowych w Korei Północnej, rzecznik Departamentu Spraw Międzynarodowych rządzącej Partii Pracy Korei (WPK) skrytykował ostatnie komentarze amerykańskiego sekretarza stanu Mike'a Pompeo.

W rozmowie z Fox News, Pompeo powiedział, że ostatnie działania Komunistycznej Partii Chin sugerują, że jest to "zamiar zniszczenia zachodnich idei, demokracji i wartości", co "naraża Amerykanów na niebezpieczeństwo".

- Uwagi Pompeo na temat Hongkongu, Tajwanu, praw człowieka i sporów handlowych były "nonsensem", który oczernił przywódców Komunistycznej Partii Chin (CPC) - powiedział rzecznik WPK.

- Pompeo był pochłonięty szpiegostwem i spiskowaniem przeciwko innym państwom, nie dostrzega, gdzie słońce wschodzi i gdzie zachodzi - dodał.

Takie wypowiedzi amerykańskich przywódców są wyrazem ich obaw związanych z upadkiem Stanów Zjednoczonych, powiedział, powołując się na trwające protesty wywołane przez zabójstwo czarnoskórego George'a Floyda.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA