fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Spychalski: Prezydent odbiera przysięgę od sędziów TK

tv.rp.pl
- Prezydentowi zależy przede wszystkim na tym, żeby sędziowie TK swoim autorytetem budowali autorytet TK - mówi rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

W rozmowie z Polsat News rzecznik prezydenta odpowiadał, czy prezydent rozważał wzięcie udziału w Marszu Niepodległości. Andrzej Duda pojawił się na ubiegłorocznej uroczystości.

- W zeszłym roku marsz był wyjątkowy, był w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd decyzja prezydenta, żeby w nim uczestniczyć - odpowiedział Błażej Spychalski.

- Z szacunkiem odnosimy się do każdej aktywności, która powoduje, że określone środowiska celebrują odzyskanie niepodległości - dodał.  To wielkie wydarzenie, które się wpisało w coroczne obchody święta niepodległości. W zeszłym roku brałem udział i było fantastycznie - kontynuował.

Spychalski odpowiedział również o opinię prezydenta w sprawie dwóch kandydatur PiS na sędziów TK. - To Sejm wybiera sędziów - odpowiedział. 

- Prezydent zgodnie z Konstytucją jedyne co robi, to odbiera od sędziów przysięgę - skomentował. - Praktyka i przede wszystkim Konstytucja mówią wyraźnie: Sejm dokonał wyboru, prezydent odbiera od sędziów - legalnie i poprawnie wybranych - przysięgę - dodał.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA