fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził śmiercią Katarzynie Lubnauer. Ma być wydalony ze służby

Nowoczesna/ Łukasz Kamiński
Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że ktoś groził jej śmiercią. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna jest funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej.

Ddy Katarzyna Lubnauer w niedzielę była gościem programu „Kawa na Ławę” w TVN 24, na adres mailowy stacji miała zostać wysłana wiadomość, w której szefowej Nowoczesnej grożono śmiercią. „Lubnauer ty k***o szmato dziwko suko trzeba cie zabić jak tego złodzieja adamowicza” – miała brzmieć wiadomość (pisownia oryginalna). 

Groźby pod adresem Lubnauer odwoływały się do śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który 13 stycznia bieżącego roku został zamordowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policja zatrzymała mężczyznę, który ma odpowiadać za wulgarne groźby. Radio Zet poinformowało, że zatrzymany jest funkcjonariuszem Straży Marszałkowskiej.

Wiadomość o zatrzymaniu potwierdziło Centrum Informacyjne Sejmu, informując, że funkcjonariusz miał 19-letni staż w pracy i "do dotychczasowego przebiegu jego kilkunastoletniej służby nie było żadnych zastrzeżeń".

"Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby" - podało CIS, zaznaczając, że wszczęto także postępowanie dyscyplinarne.

"Dziękuję TVN-owi za zgłoszenie sprawy na Policję. Wczoraj dopełniłam po telefonie z Policji formalności, w nocy ostrzegli mnie, że sprawca jest w mojej okolicy, żebym nie wychodziła. Rano okazało się, że sprawca został w nocy ujęty" - napisała posłanka na swoim koncie na Facebooku. Pogratulowała Komendzie Stołecznej Policji i podziękowała za ostrzeżenie. "Jednocześnie niech będzie to ostrzeżenie dla wszystkich twórców takich anonimowych gróźb, że nie są bezkarni! A my i tak się nie przestraszymy, dzisiaj znowu spotkają mnie Państwo na ulicach Warszawy" - podkreśliła.

Policji za szybką reakcję pogratulował na Twitterze Joachim Brudziński, europoseł PiS, do niedawna minister spraw wewnętrznych. "Groźby zostały skierowane wobec Posłanki na Sejm RP, ze strony funkcjonariusza który miał stać na straży bezpieczeństwa parlamentarzystów" - zauważył.

"Dzisiaj wszyscy powinniśmy solidaryzować się z Panią Lubnauer" - dodał Brudziński.

Źródło: Facebook, Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA