fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Niemcy wierzą, że rząd Merkel przetrwa do wyborów

AFP
Niemal trzy czwarte Niemców spodziewa się, że koalicyjny rząd CDU/CSU - SPD, kierowany przez Angelę Merkel, dotrwa do końca kadencji w 2021 roku - informuje Reuters powołując się na sondaż Forschungsgruppe Wahlen dla ZDF - informuje Reuters.

Według 72 proc. ankietowanych koalicja CDU/CSU - SPD przetrwa do wyborów. W czerwcu odsetek osób wyrażających takie przekonanie wynosił 60 proc.

Zdaniem 73 proc. ankietowanych byłoby dobrze, gdyby na czele rządu do wyborów stała Angela Merkel.

Z sondażu wynika też, że tylko 19 proc. ankietowanych wierzy, iż Annegret Kramp-Karrenbauer, obecna przewodnicząca CDU/CSU może w przyszłości z sukcesami kierować partią.

Sondaż wskazuje też, że największym poparciem w Niemczech cieszy się CDU/CSU (28 proc.), przed Zielonymi (24 proc.), SPD (15 proc.), AfD (13 proc.), Lewicą (7 proc.) i FDP (6 proc.).

Sondaż przeprowadzono na grupie 1270 wyborców między 2 a 4 września. Badanie przeprowadzono tuż po wyborach w dwóch landach - Saksonii i Brandenburgii, w których - wbrew wcześniejszym obawom - skrajnie prawicowa AfD nie odniosła zwycięstw, choć zwiększyła stan posiadania w parlamentach lokalnych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA