fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent Filipin: Byłem gejem, ale się wyleczyłem

AFP
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte stwierdził, że w przeszłości był gejem, ale wyleczył się z tego - informuje filipiński serwis "Rappler".

Według Rapplera Duterte miał kpić ze swojego politycznego przeciwnika, senatora Antonio Trillanesa IV twierdząc, że "sposób w jaki się porusza wskazuje na to, że jest homoseksualistą". Duterte wyznał też, że sam był gejem zanim spotkał swoją byłą już żonę Elizabeth Zimmerman.

- Wyleczyłem się - stwierdził Duterte w przemówieniu z czwartku. - Kiedy zacząłem spotykać się z Zimmerman stwierdziłem, to jest to. Stałem się znów mężczyzną - dodał.

- Duterte jest gejem. Więc jestem gejem, nie dbam o to czy jestem gejem czy nie - podsumował prezydent Filipin.

Przed objęciem prezydentury Duterte obiecywał wprowadzenie na Filipinach małżeństw homoseksualnych. Ale już po wyborze na prezydenta mówił, że Filipińczycy "są katolikami, a Kodeks cywilny mówi o tym, że małżeństwo mogą zawrzeć tylko mężczyzna i kobieta".

Z kolei w styczniu Duterte zaatakował biskupów Kościoła katolickiego stwierdzając, że "większość z nich to geje". - Powinni wyjść z tym na światło dzienne, zrezygnować z celibatu i mieć chłopaków - przekonywał.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA