fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Macierewicz: Rosja próbowała wpłynąć na wynik wyborów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Antoni Macierewicz powiedział w Polskim Radiu 24, że „okazało się, że nie jest możliwe stworzenie w Polsce antynarodowej prawicy”. - Hasła antyamerykańskie, proputinowskie się rozsypują, są miałkie, nieskuteczne i kompromitują ludzi, którzy ich używają - podkreślił.

Jak powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, Federacja Rosyjska próbowała wpłynąć na wyniki wyborów. - Inaczej nie potrafię sobie wyjaśnić działania ludzi, którzy wprost głoszą hasła zrównujące wojska amerykańskie z wojskami okupacyjnymi, sowieckimi, stacjonującymi kiedyś w Polsce – zaznaczył.

Polityk odniósł się również do planowanego zakupu samolotów F-35 przez Polskę, mówiąc, że jeśli „uzupełnią one nasze lotnictwo, dotychczasową flotę złożoną z maszyn F-16, to uczyni to je bardzo skutecznym narzędziem obrony naszej przestrzeni powietrznej”. - Atak na decyzję o zakupie samolotów F-35 jest absolutnie niekompetentny i wynikający być może z sugestii rosyjskich. Wcześniej Rosjanie robili wszystko, żebyśmy nie zakupili F-16. Rosjanie nie są zdolni do skutecznego odparcia tego uzbrojenia – podkreślił wiceprezes PiS.

Czytaj także: PiS triumfuje i przygotowuje się do konsumpcji sukcesu

 

 

Antoni Macierewicz mówił także o wizycie pod Smoleńskiem. - Zdjęcia wraku tupolewa będą mogły być robione tylko przez Rosjan. Polacy będą mogli natomiast wyznaczać miejsca, w których te zdjęcia będą wykonywane - powiedział. - Takie warunki zostały przyjęte przez prokuraturę. We wrześniu tego roku mija termin, w którym Rosjanie zostali zobowiązani przez Radę Europy do zwrotu wraku. Rosjanie za wszelką cenę chcą uniemożliwić jego badanie. Robią pozorne ustępstwa – dodał. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA