fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sienkiewicz: Niech PFN zajmie się słowami Biereckiego

tv.rp.pl
"Polska Fundacja Narodowa powinna teraz zająć się ogólnoświatową kampanią zwalczającą to, co powiedział senator (Grzegorz) Bierecki" - napisał na Twitterze były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz.

To nawiązanie do słów senatora PiS w czasie obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Białej Podlaskiej. - Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - mówił Bierecki.

Zdaniem Sienkiewicza słowa Biereckiego to "taki sam sposób robienia z Polski faszystowskiego kraju" jak określenie 'polskie obozy śmierci'".

Były szef MSW apeluje więc do Polskiej Fundacji Narodowej, by ta "wzięła się do dzieła". "Pieniędzy macie na to po kokardę..." - dodaje Sienkiewicz.

Od słów Biereckiego odciął się m.in. obecny szef MSWiA Joachim Brudziński, który stwierdził, że były to słowa "głupie i nieodpowiedzialne". Tymczasem Stanisław Karczewski, marszałek Senatu przekonywał, że słowa Biereckiego zostały "wyrwane z kontekstu".

Polska Fundacja Narodowa to założona w 2016 fundacja utworzona przez 17 spółek Skarbu Państwa, której celem jest m.in. "budowanie polskiej marki".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA