fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Irlandia: Sześć miesięcy walki o poznanie treści listu premiera do Kylie Minogue

Liam Lysaght [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Po sześciu miesiącach Irlandia poznała wreszcie treść listu, jaki na oficjalnym prezydenckim papierze napisał do piosenkarki Kylie Minogue premier Irlandii. Wcześniej biuro Leo Varadkara odmawiało publikacji, argumentując iż list został napisany "osobiście" i nie ma związku z pełnioną funkcją.

Biuro irlandzkiego premiera dwukrotnie zablokowało wniosek o informację publiczną, wystosowany przez "The Irish Mail", zanim Varadkar zgodził się na upublicznienie listu.

Irlandzki premier użył oficjalnego papieru listowego do napisania fanowskiego listu do Kylie Minogue. W odręcznie napisanej wiadomości Leo Varadkar stwierdził, że jest "wielkim fanem" australijskiej gwiazdy muzyki pop i oferował jej osobiste spotkanie przed jej koncertem w Dublinie w październiku ubiegłego roku.

"Droga Kylie" - napisał. „Chciałem ci przekazać krótką wiadomość przed twoim koncertem w Dublinie. Naprawdę nie mogę się go doczekać. Jestem twoim wielkim fanem!" - czytamy.

"Rozumiem, że będziesz mieszkać w hotelu Merrion, który znajduje się po drugiej stronie ulicy od mojego biura. Jeśli chcesz, chciałbym powitać cię osobiście w Irlandii" - dodał.

Niestety, piosenkarka musiała odwołać wspomniany w liście październikowy koncert z powodu infekcji gardła. Ale Minogue mogła osobiście przeprosić za to Varadkara, spotykając się z nim w grudniu na przełożonym koncercie. Wtedy sprawa listu zyskała drugie dno - Varadkar musiał stawić czoła oskarżeniom, że w czasie koncertu otrzymał darmowy posiłek.

Źródło: rp.pl/ Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA