fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PSL startuje z nową akcją #ZnakPokoju

Fotorzepa/ Piotr Guzik
#ZnakPokoju to nowa internetowa akcja PSL, która ma na celu wzmocnienie klimatu pojednania między politykami, dziennikarzami, ludźmi uczestniczącymi w debacie publicznej.

– W ostatnich dniach wiele mówimy o walce z hejtem, z językiem nienawiści. Myślę, że nic się nie zmieni, jeśli nie zaczniemy od siebie. Dlatego proponujemy prostą akcję, która ma pokazać, że można inaczej. Można wyciągnąć rękę na zgodę i powrócić do kulturalnej debaty w życiu publicznym - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL w internetowym filmiku wskazał trzy osoby, z którymi nie zawsze się zgadza. Zasady akcji są następujące: aby budować "łańcuch pokoju" trzeba wskazać trzy właśnie takie osoby i zrobić sobie z nimi zdjęcie, które później trafi do mediów społecznościowych. Te trzy osoby wskazują kolejne.

Kosiniak-Kamysz wskazał dziennikarza Roberta Mazurka, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Ludowcy liczą na to, że akcja rozprzestrzeni się wiralnie i wzmocni przesłanie Kosiniaka-Kamysza o budowie zgody i porozumienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA