fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Erdogan mówi dziecku o chwale męczeńskiej śmierci

YouTube
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w czasie transmitowanego w telewizji kongresu Partii Sprawiedliwości i Rozwoju w Kahramanmaraş mówił do ubranej w mundur ok. 8-10-letniej dziewczynki, że "jeśli zginie jako męczennik, wówczas położą na niej flagę" (czyli zostanie pożegnana z honorami, w czasie państwowego pogrzebu - red.).

Erdogan w trakcie przemówienia na kongresie zwrócił uwagę na dziewczynkę ubraną w mundur tureckiej armii i noszącą na głowie kasztanowy beret.

- Zobaczcie co tu widzimy! Dziecko, co tutaj robisz? - mówił do dziewczynki Erdogan, po tym jak zaprosił ją na scenę. - Mamy tu kasztanowe berety, ale kasztanowe berety nigdy nie płaczą (berety tego koloru noszą żołnierze tureckich sił specjalnych - red.) - dodał prezydent, ponieważ dziewczynka zaczęła łkać na scenie.

 

- Ma turecką flagę naszytą na kieszeni... Jeśli zostanie męczennikiem, położą flagę na niej - dodał prezydent Turcji. Uczestnicy kongresu zaczęli wówczas krzyczeć "Wodzu prowadź nas na Afrin!" (miasto w Syrii w rejonie którego turecka armia prowadzi operację przeciwko Kurdom).

- Ona jest gotowa na wszystko, czyż nie? - zapytał na koniec prezydent. - Tak - odpowiedziała dziewczynka. Wtedy Erdogan pocałował ją i pozwolił jej zejść ze sceny.

BBC podaje, że nie wiadomo kim była dziewczynka, ani dlaczego miała na sobie mundur.

Korespondent BBC w Turcji przypomina, że Erdogan w przeszłości wielokrotnie był krytykowany za wykorzystywanie pogrzebów żołnierzy i dzieci do wygłaszania przemówień politycznych.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA