fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Balcerowicz: Przedstawiciele partii rządzącej mówią językiem Putina

Leszek Balcerowicz
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
W ciągu sześciu miesięcy doszło do tego, że dla partii rządzącej w Polsce głównym wrogiem jest Unia Europejska. Takiego zagrożenia jeszcze w Polsce nie było - twierdzi prof. Leszek Balcerowicz.

- Nie można być obojętnym na to, że po sześciu miesiącach od objęcia władzy obecny rząd za największego wroga uważa struktury Zachodu. Unię Europejską, do której Polska chciała wejść i z której płyną miliony euro - mówił Balcerowicz w programie "Piaskiem po oczach". - To szaleństwo.

Według Balcerowicza, to dowód na to, że rządzący Polską mówią językiem Putina, dla którego też głównym wrogiem jest Zachód. Profesor uważa, że takiego zagrożenia fundamentów, które Polska zbudowała przez ostatnich 25 lat, jeszcze nie było.

Profesor Balcerowicz jest zdania, że obecna sytuacja w Polsce nie jest jedynie byle zawirowaniem politycznym". Ocenia, że nawet dwuletnia koalicja PiS-Samoobrona-LPR nie była aż tak drastyczna", być może dlatego, że PiS musiał się wówczas liczyć w pewnym stopniu ze zdaniem koalicjantów. 

Balcerowicz stwierdził również, że plan gospodarczy premiera Mateusza Morawieckiego to jedynie "zlepek sloganów". 

- Morawiecki milczy na temat najważniejszych problemów, nie mówi nic o tym, że społeczeństwo się starzeje. Czy plan Gierka też mamy traktować poważnie? "Plan Morawieckiego" to kompletna niekompetencja i zlepek sloganów - powiedział prof. Leszek Balcerowicz.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA