fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Pogoda

Grad wielkości pomarańczy we Włoszech

Twitter, Johan Lorentzon
Kule lodu wielkości pomarańczy spadły na włoskie miejscowości na wybrzeżu Adriatyku. Kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Południe Europy zmaga się z gwałtownym załamaniem pogody, które nastąpiły po długotrwałych upałach.

W Grecji w wyniku burz zginęło sześcioro turystów, we Włoszech na wybrzeżu Adriatyku spadł grad wielkości pomarańczy.

Front, któremu towarzyszyły silne podmuchy wiatru, przemieszczał się wzdłuż wybrzeża Adriatyku z północy na południe od rana do wczesnego popołudnia.

W Pescarze, stolicy Abruzji, deszcz uniemożliwił pracę szpitala, konieczne było wstrzymanie operacji. Na zalanym przyszpitalnym parkingu poziom wody wzrósł do 2 metrów.

W regionie spadł grad, którego kule miały wielkość pomarańczy. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób, które z tego powodu odniosły obrażenia głów.

Straż pożarna nie może sobie poradzić z ogromną liczbą wezwań z powodu zerwanych dachów lub powalonych drzew. W wielu miejscowościach na wybrzeżu Adriatyku nie ma prądu.

Burmistrzowie nadmorskich gmin Vasto, San Salvo i Casalbordino powołali centra operacyjne, by zorganizować pomoc dla poszkodowanych.

W Abruzji od początku lata występuje sześć burz z gradem dziennie, dwa razy więcej niż w tym samym czasie w latach poprzednich.

Ogromne są straty w miejscowym rolnictwie. Od Veneto po Emilię Romagnę, od Toskanii po Marche, straty są szacowane na miliony euro.

Wyjątkowa zła tegoroczna pogoda spowodowała poważne uszkodzenia infrastruktury na plażach, co może zagrozić jeszcze większymi stratami dla regionu, który główne korzyści czerpie z turystyki.

Źródło: ANSA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA