Resort finansów policzył ofiary ulgi meldunkowej

18,6 tys. osób straciło prawo do zwolnienia z podatku przez brak oświadczenia o prawie do preferencji.

Aktualizacja: 04.07.2018 15:01 Publikacja: 04.07.2018 07:27

Resort finansów policzył ofiary ulgi meldunkowej

Foto: Fotorzepa

Ministerstwo Finansów przedstawiło dane dotyczące podatników, którzy nie skorzystali z ulgi meldunkowej, ponieważ nie spełnili wymogów formalnych.

Z szacunkowych danych za lata 2008–2017 wynika, że ok. 18,6 tys. podatników, z uwagi na niezłożenie w ustawowym terminie oświadczenia o spełnieniu warunków zwolnienia z opodatkowania, nie mogło skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej – napisał wiceminister Paweł Cybulski w odpowiedzi na interpelację poselską nr 22 261.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem