fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Skarbówka wzywa nowożeńców w sprawie kosztów wesela

Adobe Stock
Ostrowiecki Urząd Skarbowy wzywa pary młode, które w 2016 roku brały ślub, do rozliczenia kosztów organizacji wesela. Pyta też kto i za ile imprezę fotografował, filmował, czy ile wzięła orkiestra - donosi "Gazeta Ostrowiecka".

Jak czytamy, Urząd Skarbowy w Ostrowcu Świętokrzyskim w związku z prowadzoną kontrolą podatkową na podstawie upoważnienia zwrócił się do Urzędu Stanu Cywilnego w zakresie sporządzonych aktów małżeństwa za rok 2016. Takie dane zostały przekazane skarbówce.

Informacje o prowadzonej kontroli młodych par potwierdziła Anna Stępień, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi kontrole podatkowe w ramach swoich uprawnień dotyczące różnego typu działalności, w tym w zakresie organizacji przyjęć weselnych – przyznała w rozmowie z "Gazetą Ostrowiecką".

Osobom, które zignorują wezwanie skarbówki zgodnie z art. 262 ordynacji podatkowej grozi nałożenie kary porządkowej do 2,8 tys. zł.

Warto wspomnieć, iż nie jest to pierwsza tego typu kontrola skarbówki. W 2009 roku Urząd Kontroli Skarbowej w Szczecinku wzywał młode pary, które brały ślub, do rozliczenia kosztów organizacji wesela. Wówczas sprawa dotyczyła jednak firmy świadczącej usługi organizacji przyjęć weselnych.

 

Na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach ukazało się wyjaśnienie do sprawy, można je przeczytać tutaj: Nowożeńcy pod lupą fiskusa – wyjaśnienia skarbówki

Źródło: ostrowiecka.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA