fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Michał Boni. Dotknęła nas bezradność obywatelska

EAST NEWS, Jan Bielecki
Sceptycyzm wobec technologii to krytyka sposobu jej wykorzystywania – ma on swoje uzasadnienie. Natomiast sceptycyzm wobec nauki jest zjawiskiem w stu procentach niebezpiecznym, dlatego że nauka prowadzi nas do rozwoju – mówi Bartoszowi Paszczy były minister cyfryzacji Michał Boni.

Plus Minus: Jest pan, zdaje się, jedynym polskim ministrem, z którym w czasie urzędowania osobiście spotkał się Mark Zuckerberg. Miało to miejsce w 2013 roku, a nad spotkaniem unosiła się atmosfera, jakby nasz kraj odwiedziła właśnie jakaś gwiazda rocka. Dziennikarze i publika pytali o to, czy Zuckerberg chce w Polsce zainwestować, jak podoba mu się nasz kraj, a nawet – czy poczęstował się stojącymi na stole paluszkami. Zacznijmy od pytań najważniejszych – zjadł w końcu tego paluszka czy nie?

A to ciekawa historia. Jak to w ministerstwie, założenie było takie, że nie organizujemy niczego wystawnego. Któryś z urzędników wpadł więc na to, żeby wystawić paluszki. Ani ja, ani pan Zuckerberg tych paluszków nie zjedliśmy, ale rzeczywiście wyglądały na tym okolicznościowym zdjęciu bardzo śmiesznie, szczególnie że paluszki w urzędach kojarzą się przecież z zamierzchłymi czasami.

Tamto spotkanie miało otoczkę radosnego spotkania z ce...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA