fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Łukasz Pawłowski: Czym naprawdę kusi PiS?

Ważne jest to, że Jarosław Kaczyński mówi, jaka jest jedyna obowiązująca norma, niezależnie od tego, że różni ludzie od tego ideału odchodzą. Na zdjęciu: konwencja programowa PiS „Myśląc Polska” w Katowicach, 6 lipca 2019 r.
Forum
Odpowiedź na pytanie o źródła popularności partii rządzącej wydaje się prosta. PiS zaproponowało wyborcom kompleksową i względnie spójną opowieść o Polsce – jej najnowszej historii, teraźniejszości i przyszłości.

Jak PiS-u nie będzie, to kościoły pozamykają". Tak mieszkanka niewielkiej, malowniczej, ale jednocześnie starzejącej i wyludniającej się warmińskiej wsi Boleszyn tłumaczyła dziennikarce „Gazety Olsztyńskiej", dlaczego – podobnie jak większość wyborców w okolicy – popiera Prawo i Sprawiedliwość. Czy podobnie myślą inni, mieszkający w większych miastach i nierzadko dobrze wykształceni wyborcy PiS-u?

„Dlaczego PiS-owi nie spada poparcie?". Właściwa odpowiedź na to pytanie to od czasu zwycięstwa partii Jarosława Kaczyńskiego w 2015 roku Święty Graal polskiej polityki. Reakcje na tak postawiony problem różnią się w zależności od osoby odpowiadającej, ale także czasu i panującej w danym momencie politycznej koniunktury. W gruncie rzeczy można je jednak podzielić na trzy zasadnicze grupy.

Po pierwsze, pieniądze. Zgodnie z tą narracją PiS utrzymuje wysokie poparcie, bo obywatele są wdzięczni za niemałe (w stosunku do średnich zarobków w nasz...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA