fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ocalić rafę w kilku rundach

materiały prasowe
Niedawno płonęła Brazylia, teraz Australia. W Polsce nadal nie ma śniegu, lodowce topnieją, a Wielka Rafa Koralowa niemal całkowicie obumarła. Mimo to niektórzy wciąż nie mają świadomości, że klimat się zmienia i jak wielkie stanowi to zagrożenie dla przyszłości naszej planety.

Autorzy gry planszowej „Reef" starają się coś zmienić: uświadomić graczom piękno oceanów i uczulić na zmiany zachodzące w ekosystemie. Jeśli zabraknie odpowiednich działań, za 20 lat bajecznie kolorowy świat stułbiopławów, mszywiołów, korali i ukwiałów należeć już będzie do historii.
Gra imponuje swoimi rozmiarami. W dużym, ciężkim pudełku znalazło się miejsce dla ponad 100 plastikowych „kwiatków" – fragmentów rafy w czterech różnych kolorach. Do tego dochodzi 60 kart i blisko 90 żetonów. Sporo, na szczęście instrukcja w sposób zrozumiały wyjaśnia wszystkie zawiłości rozgrywki, jak się szybko okazuje – nie tak znowu skomplikowanej.Zabawa podzielona jest na rundy. W każdej z nich gracz może dobrać jedną kartę na rękę lub zagrać już posiadaną, powiększając w ten sposób budowaną przez siebie rafę. Tu też obowiązują pewne zasady: przykładowo kolumny, z których składa się rafa, nie mogą się składać z więcej niż czterech elementów. Punkty otrzymuje się za odtwar...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA