fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Miraż z dwoma plusami

Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz
Sto dni temu wiele sobie po tej (nie)oczekiwanej zmianie miejsc obiecywałem. Oto emocjonalną, zagubioną w międzynarodowych realiach szefową rządu – kalkulowałem – zastępuje skupiony na gospodarce, znający świat technokrata, który znajdzie wspólny język z partnerami z Unii Europejskiej i wyprowadzi Polskę z izolacji.

A w kraju ruszy z projektami, które dreptały w miejscu z braku zgody w rządzie. I zakończy żenujący spektakl walk frakcyjnych skutkujących nieustanną rotacją kadr w spółkach Skarbu Państwa. Niestety, te oczekiwania okazały się mirażem: premier, miast gasić pożary za granicą, rozpalał nowe, a gospodarka zeszła na plan dalszy.

W państwowych firmach karuzela kadrowa wręcz przyspieszyła. A w przypadku wiceministrów premier zapomniał, że zmiany personalne się robi, a nie zapowiada, więc ci zamiast pracą zajęli się obroną stołków. Niepokoi długi wakat na stanowisku ministra cyfryzacji, odpowiedzialnego za jeden z filarów strategii Morawieckiego. A trzy resorty, które łączyła wcześniej unia personalna, poświęcają czas i energię na rozplątywanie tych więzów.

Gołym okiem widać, że premiera przywaliła polityka, a w sferze gospodarczej sprawy idą siłą rozpędu. Motywacja do działania słabnie, skoro PKB i tak rośnie w zawrotnym tempie, dzięki czemu b...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA