fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Lubnauer: Cichym zwycięzcą wyborów do PE jest Jacek Kurski

Fot. Łukasz Kamińśki
Nie doceniliśmy roli mediów publicznych w mobilizowaniu elektoratu. Mobilizowano lękami, strachem i telewizją publiczną - mówiła w Onecie Katarzyna Lubnauer, liderka Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer skrytykowała sondażownie, których przewidywania okazały się znacząco rozbieżne z rzeczywistymi wynikami wyborów, a ponadto - demotywowały wyborców Koalicji Europejskiej "przekłamanymi sondażami".

Czytaj także: Koalicja Europejska trzeszczy, ale się nie rozpada

Zdaniem Lubnauer "cichym zwycięzcą" wyborów do PE jest prezes TVP Jacek Kurski - mówiła w "Onet Rano".

Oceniła, że telewizja publiczna, która "oczernia" opozycję, manipuluje widzami i w sposób wyraźny faworyzuje Prawo i Sprawiedliwość. Lubnauer przypomniała, że prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, iż "telewizja publiczna musi wspierać rząd, bo inne media sprzyjają opozycji", ale TVP jest medium publicznym opłacanym z podatków obywateli.

- Wystarczy też porównać budżety partii na kampanię z pieniędzmi jakie płyną do telewizji, która opluwa opozycję - mówiła Lubnauer.

Stwierdziła też, że program socjalny PiS, który nie zastąpi prawidłowo funkcjonującego państwa, jest "pogwałceniem demokracji". - Czym innym jest przecież model systemowy, a czym innym jednorazowa wypłata dla emerytów przed wyborami

Szefowa Nowoczesnej powiedziała, że Koalicja Europejska sprawdziła się w wyborach, a jej członkowie rozmawiają o dalszej współpracy.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA