fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

.Nowoczesna

Petru chce przeprosin od Kaczyńskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ryszard Petru domaga się przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego. Lider koła Liberalno-Społeczni mówił w Sejmie, że Kaczyński zwrócił się do niego na sali sejmowej słowami "zamknij się wreszcie".

"Jarosław Kaczyński traktuje Sejm jak własny folwark" - napisał potem na Twitterze Petru zwracając uwagę, że gdy zaczął mówić z mównicy sejmowej o przeprosinach od Kaczyńskiego, marszałek Sejmu Marek Kuchciński wyłączył mu mikrofon.

Petru mówił o przeprosinach w czasie wystąpień poselskich przed głosowaniem, w którym sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy, który przewidywał likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

Wcześniej Beata Mazurek informowała na Twitterze, że decyzją prezydium Sejmu trzech posłów - m.in. Ryszard Petru - zostało ukaranych obniżeniem uposażenia poselskiego.

Petru będzie miał przez trzy miesiące obniżone uposażenie poselskie o połowę za wystąpienie w czasie debaty nad poprawkami Senatu do ustawy ustanawiającej 12 listopada dniem wolnym od pracy. Petru mówił wówczas m.in. że PiS umiejscawia prezydenta "na końcu łańcucha pokarmowego" dając mu dwa dni na podpisanie ustawy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA