fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

MSW nie wzywa do oddawania uchodźcom mieszkań

123RF
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanowczo zaprzecza, że wysyła do mieszkańców jakiekolwiek pisma w sprawie oddania lub udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku.

Fałszywe pisma o udostępnienie mieszkań Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stanowczo zaprzecza, że wysyła do mieszkańców jakiekolwiek pisma w sprawie oddania bądź udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy będą sprowadzani do Polski w przyszłym roku. Podkreślamy, że MSW nie prowadzi takich działań.

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych napływają sygnały, że osoby prywatne (zazwyczaj osoby starsze) otrzymują pisma podpisane przez rzekomego dyrektora z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pisma dotyczą oddania bądź udostępnienia mieszkań Syryjczykom, którzy będą w przyszłym roku przyjeżdżać do Polski. Wysyłane do mieszkańców pisma to zwykły wydruk komputerowy. Nie ma na nim żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

MSW informuje, że ani ono, ani tym bardziej nieistniejące od 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie wysyła takich pism. Prosi wszystkie osoby, które je otrzymały, o zgłaszanie się na policję.

- Jakiekolwiek oferty pomocy dla uchodźców zbierane są przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Każdy dobrowolnie może wysłać swoją ofertę pomocy na specjalnie uruchomioną skrzynkę mailową - pomoc@udsc.gov.pl. Adres ten został uruchomiony zarówno dla osób prywatnych oraz organizacji społecznych - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Źródło: MSW
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA