fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Polacy zaprojektowali najpiękniejszą chatę pasterską świata

Yassen Hristov/HOLA Grupa Projektowa
Pasterska Chata nad Jeziorem Czorsztyńskim, nie tylko jest jednym z najciekawszych polskich projektów, ale została też wyróżniona Red Dot Award, najbardziej prestiżową nagrodą w świecie designu.

Pasterska Chata jest prywatnym domem położonym na półwyspie Stylchyn. Zaprojektowali go dla siebie Monika i Adam Bronikowscy, właściciele warszawskiej pracowni HOLA Design.

Dom idealnie pasuje do malowniczej okolicy Jeziora Czorsztyńskiego, nawiązując do drewnianej, tradycyjnej architektury regionu. Głównym materiałem z którego powstała chata jest drewno: dach oraz fasada budynku zostały pokryte wiórem osikowym, a sufity i ściany wykończone zostały drewnianymi deskami. Także meble zaprojektowane specjalnie do chaty są drewniane i wykonane przez lokalnych rzemieślników.

Dom ma duże okna sięgające od podłogi do sufitu. Dzięki temu można swobodnie podziwiać jezioro Czorsztyńskie, góry oraz zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Wokół domu nie ma ogrodzenia, które mogłoby ograniczać przestrzeń wokół domu.

"Red Dot Design Award" są nazywane Oscarami designu. Nagrody przyznawane są przez Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej Westfalii w Essen od 1955 roku. W tym roku najlepsze projekty wybierano pośród 6300 zgłoszeń - w 48 kategoriach. W kategorii architektura wnętrz wygrał właśnie polski projekt.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA