fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Cordia znów z morzem gotówki

materiały prasowe
Węgierski właściciel Polnordu pozyskał z emisji obligacji równowartość prawie pół miliarda złotych.

Cordia przeprowadziła na macierzystym rynku drugą gigantyczną emisję obligacji, pozyskując niemal 38 mld forintów, czyli 480 mln zł. Część wpływów ze sprzedaży dziesięcioletnich papierów zostanie zainwestowana w Polsce – na razie nie określono, jaka. Deweloper, który poza Węgrami i Polską działa w Rumunii i Hiszpanii, chce kupować grunty, nie wyklucza też przejęć.

Dzięki pozyskaniu jesienią ub.r. równowartości 575 mln zł z pierwszej emisji obligacji Cordia przejęła giełdowy Polnord, obejmując akcje nowej emisji za 135 mln zł i dokupując papiery w wezwaniu (teraz Węgrzy kontrolują 93 proc. kapitału). 


- Przejęcie Polnordu przyniosło firmie natychmiastowy zysk i potwierdziło, że kierunek, który obraliśmy, jest właściwy. Z całą pewnością będziemy go kontynuować. Zamierzamy przeznaczyć środki na inwestowanie w grunty, a potencjalnie również na zakup innych spółek deweloperskich – skomentował Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i jednocześnie prezes Polnordu. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA