fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauka

Tuzin żaglowców w Gdańsku

Shutterstock
Baltic Sail Gdańsk 2018 to impreza, która odbędzie się w dniach 5 - 8 lipca. Weźmie w niej udział 12 żaglowców z Polski, Niemiec, Szwecji, Finlandii i Holandii, będą to jednostki: Mercedes, Kapitan Borchardt, Baltic Beauty, Ark, Ernestine, Bryza H, Libava, Baltic Star, Joanna Saturna, Bonawentura, Hiorten, Sta Maria.

PortalMorski.pl poinformował, że w tym roku żaglowce zostaną udostępnione na krótkie rejsy po Zatoce Gdańskiej, na ich pokładach jest w sumie 4300 miejsc.


Zlot żaglowców Baltic Sail Gdańsk to wydarzenie, które co roku przyciąga dużą liczbę żeglarzy i tych, którzy dopiero marzą o morskiej przygodzie.  


Każdy rejs będzie trwał około trzech godzin, rozpoczyna się na nabrzeżu przy Targu Rybnym zlokalizowanym w malowniczej części starego miasta w Gdańsku. W trakcie pierwszej części rejsu będzie można obserwować życie portowe wraz z jego historycznymi elementami. Po opuszczeniu główek portu uczestnicy wypłyną na wody Zatoki Gdańskiej. 


Podczas tegorocznego zlotu, na Motławie pojawi się nowy żaglowiec Mercedes  pływający pod holenderską banderą, ma 50 metrów długości, 18 żagli o łącznej powierzchni 900 metrów kwadratowych, może zabrać na pokład jednorazowo 140 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA