fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty apeluje do premiera o wsparcie dla kadr w przedszkolach

Przedszkole
Przedszkole
AdobeStock
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty apeluje do premiera o wzmocnienie kadr w przedszkolach.

Przedszkola i zerówki to jedyne obecnie placówki oświatowe nadal otwarte pomimo epidemii i zamknięcia podstawówek i szkół średnich.

Jak wynika z apelu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty do premiera i ministra edukacji narodowej, przedszkola są na krawędzi kryzysu kadrowego. Potrzebne są więc zmiany, by zapewnić bezpieczny pobyt w tych placówkach zarówno dzieciom, jak i wychowawcom.

OSKKO rekomenduje wprowadzenie bezpiecznych limitów powierzchni sal w przeliczeniu na liczbę dzieci – podobnie jak w świetlicach szkolnych. Przedszkoli nie dotyczą jednak ograniczenia funkcjonujące dotychczas w szkołach. Ani wprowadzenie pierwszeństwa dostępu do opieki przedszkolnej dla dzieci rodziców pracujących na pierwszej linii walki z epidemią, a następnie rodziców pracujących poza domem.

Dla pozostałych dzieci powinna powstać nowoczesna i wydajna platforma edukacji zdalnej, potrzebnej także szkołom. Choć rząd zapowiadał powstanie takiej platformy, nic na razie nie funkcjonuje. Niemniej potrzebne jest pilne zapewnienie sprzętu do transmisji zajęć: komputerów, kamer, tak by nie pozbawiać maluchów kontaktu z nauczycielkami.

Potrzebne jest także zapewnienie środków ochrony zdrowia dla wychowawców, bo w przedszkolach brakuje rękawiczek jednorazowych, maseczek. Konieczne jest także objęcie kadry przedszkoli, pracującej bezpośrednio z dziećmi, testami na zakażenie wirusem Covid-19.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA