fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Zmiany we zarządzie Ursusa. Zrezygnował wiceprezes

materiały prasowe
Michał Nidzgorski zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Ursusa, ale pozostał w spółce na stanowisku dyrektora handlu zagranicznego. Równocześnie w skład zarządu weszły dwie nowe osoby – rada nadzorcza spółki powołała Jana Wielgusa na wiceprezesa firmy i Pawła Dadeja na stanowisko członka zarządu.

To kolejna zmiana we władzach Ursusa w ostatnich tygodniach. Z początkiem lipca Tomasz Zadroga złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa. Rada nadzorcza spółki powołała na to stanowisko Arkadiusza Miętkiewicza. Zadroga kierował spółką od grudnia 2018 r. Z kolei w połowie czerwca z funkcji wiceprezesa została odwołana Agnieszka Biała, która pełniła funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za restrukturyzację spółki.

Pogarszające się wyniki finansowe i kłopoty z finansowaniem bieżącej działalności jesienią 2018 r. doprowadziły do otwarcia przyspieszonego postępowania układowego celem ochrony spółki przed wierzycielami. Z początkiem kwietnia zarząd Ursusa przedstawił propozycje układu i restrukturyzacji. Głównym celem władz Ursusa było doprowadzenie do porozumienia z wierzycielami. By tego dokonać, najpierw muszą przekonać banki, którym spółka musi oddać ok. 100 mln zł. Kluczowym argumentem firmy w negocjacjach z instytucjami finansowymi ma być plan sprzedaży majątku, który Ursus miał przedstawić na przełomie lipca i sierpnia.

W trakcie piątkowej sesji notowania Ursusa spadały nawet o prawie 2,7 proc., ale przed zamknięciem notowań strata została odrobiona.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA