fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Motobiznes

Volvo zabezpieczy przed wyciekiem paliwa

fot. Volvo
Firma Volvo Cars ogłosiła z własnej inicjatywy akcję przywoławczą ok. 219 tys. samochodów po stwierdzeniu mechanicznego problemu, który może z czasem spowodować wyciek paliwa w komorze silnikowej.

Szwedzka firma należąca od 2010 r. do chińskiej Geely podała, że jej własna kontrola doprowadziła do ustalenia, że w niektórych samochodach może dochodzić do małych wewnętrznych pęknięć w jednym z przewodów paliwa w komorze silnikowej, a przy ciśnieniowym podawaniu paliwa może z czasem dojść do jego wycieku. 


Problem może dotyczyć 219 tys. samochodów 11 różnych modeli z lat 2015 i 2016, zwłaszcza w Szwecji, W. Brytanii i Niemczech — informuje Reuter. Pierwszy o akcji przywoławczej podał dziennik „Aftonbladet”

W 2015 r. Volvo sprzedała 503 127 samochodów, w roku następnym 534 332, a w ubiegłym sprzedaż doszła do rekordowych 642 253.

Czytaj także: Rekord sprzedaży Volvo w Polsce: diesle wciąż mocne 

„Nie było doniesień o obrażeniach czy szkodach związanych z tą kwestią. Volvo zapobiegawczo przywołuje te samochody, aby zapobiec wszelkim przyszłym problemom” — stwierdziła firma w komunikacie.

Jej rzecznik nie chciał wypowiedzieć się o kosztach tej akcji.

Firma przeprowadziła w 2004 r. największą operację przywołania 460 tys. samochodów, aby naprawić okablowanie elektronicznego modułu kontroli pracy głównego wentylatora.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA