fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Rynek pierwotny: nowe mieszkania do wzięcia od ręki

Kolska od Nowa
Materiały Inwestora
Do części nowych mieszkań można się wprowadzić zaraz po podpisaniu umowy.

Na których osiedlach kupimy dwu- i trzypokojowe mieszkania, które będą gotowe najpóźniej do lata? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Na początku przyszłego roku planujemy przekazać klucze do mieszkań m.in. w inwestycjach Osiedle Grzegórzecka, Centralna, 5 Dzielnica i Słoneczne Miasteczko w Krakowie oraz w projekcie Przy Alejach w Gdańsku. Lokale na tych osiedlach są w zasadzie wyprzedane.

Ostatnie wolne mieszkania zostały na osiedlu Słoneczne Miasteczko. Szerszą ofertę mieszkań mamy w kolejnych etapach tych inwestycji. Zaledwie 3 proc. mieszkań w naszej ofercie to gotowe mieszkania, kolejne 3 proc. to lokale, które zostaną oddane w ciągu najbliższych sześciu - dziewięciu miesięcy. Większość mieszkań sprzedajemy na wczesnym etapie budowy.

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord:

Jeszcze w tym roku zamierzamy zamknąć czwarty etap osiedla 2 Potoki w Gdańsku oraz czwarty etap City Parku w Łodzi. W pierwszym kwartale przyszłego roku zostanie oddany do użytku drugi etap Stacji Kazimierz w Warszawie oraz drugi i trzeci etap Bramy Sopockiej w Gdyni.

Do końca drugiego kwartału klucze odbiorą mieszkańcy budynku A1 Brzozowego Zakątka w warszawskim Wilanowie, trzech pierwszych budynków osiedla Chabrowe Wzgórze w Kowalach koło Gdańska oraz trzeciego etapu Ku Słońcu w Szczecinie.

Spośród tych projektów najtańsze mieszkanie dwupokojowe, w cenie ponad 183 tys. zł, znajdziemy w 2 Potokach. W City Parku oraz Ku słońcu za dwa pokoje zapłacimy ok. 210 tys. zł. By nabyć trzypokojowe mieszkanie w 2 Potokach wystarczy 187 tys. zł, w City Parku będzie to wydatek ok. 280 tys. zł, zaś na osiedlu Ku Słońcu - 291 tys. zł. Najmniejsze dwupokojowe mieszkania, w zależności od projektu, mają od 38 do 54 mkw. Najmniejsze lokale trzypokojowe mają od 46 do 66 mkw.

Michał Sapota, prezes zarządu Murapol:

Do połowy 2017 roku planujemy oddać piąty etap Osiedla Vivaldiego w Gdańsku, budynek C Nowej Toskanii we Wrocławiu, kolejny budynek na osiedlu Murapol Nowy Bażantów w Katowicach, drugi etap inwestycji Murapol Bieńczycka w Krakowie, piąty budynek w projekcie Murapol Garbarnia w Krakowie oraz budynki 6., 7. i 8. na osiedlu Królewskie Tarasy w Wieliczce. We wszystkich inwestycjach mamy jeszcze w sprzedaży mieszkania dwu - i trzypokojowe.

Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska:

Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku planujemy oddać do użytku mieszkania w projekcie Belleville przy ulicy Pięknej we Wrocławiu. Najmniejsze dostępne mieszkanie dwupokojowe ma ponad 38 mkw., a trzypokojowe - ponad 51 mkw.

W Warszawie w 2017 roku oddamy do użytku trzy inwestycje: Union Apartamenty, Jardin Bemowo i La Premiere. W przypadku tych osiedli najmniejsze dostępne mieszkania dwupokojowe mają powierzchnię, odpowiednio: 46, 39, i 42 mkw. Mieszkania trzypokojowe z kolei: 57, 57. i 61 mkw.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Pierwsi klienci, którzy kupili mieszkania w drugim etapie osiedla Kolska od Nowa w Warszawie odbiorą klucze do lokali jeszcze przed końcem roku. W tej inwestycji ceny dostępnych jeszcze mieszkań dwupokojowych zaczynają się od 7973zł za mkw., a lokali trzypokojowych - od 8359zł za mkw. W czasie wakacji planujemy ukończenie warszawskich Apartamentów na Marymoncie, gdzie najtańsze mieszkania są do nabycia w cenie od 9917 zł za mkw.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic:

Oferujemy ostatnie mieszkania w zakończonych inwestycjach oraz lokale w trzecim etapie gdańskiej inwestycji Wolne Miasto, które będą oddane na początku 2018 roku. W inwestycji Wolne Miasto najmniejsze mieszkanie dwupokojowe ma 34 mkw. i kosztuje 5,3 tys. zł za mkw., powierzchnie mieszkań trzypokojowych zaczynają się od 50 mkw.

Ich cena to 5,1 tys. zł za mkw. W warszawskiej inwestycji Hubertus najmniejsza dwójka ma 51 mkw. Jest wyceniona na 8450 zł za mkw. Najmniejsze mieszkanie trzypokojowe ma 69 mkw. i kosztuje 7800 zł za mkw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Do lata klienci odbiorą klucze do mieszkań w drugim etapie inwestycji Na Sokratesa, która jest realizowana na warszawskich Bielanach w pobliżu stacji metra Młociny, a także w inwestycji Monte Verdi powstającej przy ulicy Popularnej w warszawskich Włochach.

Najmniejsze dostępne mieszkania dwupokojowe w inwestycji Na Sokratesa mają ponad 43 mkw., a trzypokojowe - 53 mkw. Z kolei w projekcie Monte Verdi oferujemy najmniejszą dwójkę o metrażu ponad 40 mkw., a trójki od 53 mkw.

Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest:

W różnych miejscach w Warszawie budujemy sześć osiedli. Już w grudniu zaczniemy przekazywać mieszkania przy ulicy Kordeckiego 45 na Pradze-Południe. W styczniu 2017 roku zakończymy budowę przy ul. Tarnobrzeskiej 3 na Olszynce Grochowskiej.

Przed przyszłorocznymi wakacjami zamierzamy ucieszyć gotowymi do odbioru mieszkaniami także nabywców lokali w inwestycji Garibaldiego 5 przy Rondzie Wiatraczna. Ceny mieszkań dwu- i trzy pokojowych w tych projektach zaczynają się od 6,9 tys. zł za mkw.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Większość mieszkań sprzedajemy już na etapie budowy. W ofercie mamy też lokale gotowe, do których można odebrać klucze od razu po podpisaniu umowy. Do czerwca 2017 r. zostaną oddane do użytkowania kolejne etapy wrocławskich inwestycji Cztery Pory Roku, Olimpia Port oraz Słoneczne Stabłowice, a także osiedla Na Krzyckiej i Na Ustroniu.

Najtańsze dwupokojowe mieszkanie oferujemy w inwestycji Na Ustroniu. To lokal o powierzchni ponad 46 mkw., wyceniony na 247 tys. zł. W inwestycji Słoneczne Stabłowice mamy gotowe do odbioru trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 52 mkw., za które trzeba zapłacić 270 tys. zł.

Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon Gdańsk:

Naszą gotową inwestycją jest Aura Park Wilanów w Warszawie. Ukończone mieszkania mamy również w projekcie Aura Garden w warszawskiej Białołęce.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding:

W kilku naszych inwestycjach mieszkańcy odbiorą klucze do mieszkań jeszcze przed wakacjami. To warszawski projekt Villa One, w którym dostępne są dwupokojowe mieszkania o powierzchni ok. 44 mkw. i trzypokojowe od 50 mkw. w cenie 6350 zł za mkw. W Zielonej Dolinie klienci znajdą mieszkania dwupokojowe o powierzchni od ponad 36 mkw. za 5900 zł za mkw. i 44-metrowe w cenie od 5300 zł za mkw.

W projekcie Bernadowo Park w Gdyni oferujemy dwupokojowe lokale o powierzchni od 41 mkw. w cenie 7550 zł za mkw. i trzypokojowe o powierzchni 54 mkw. za 7400 zł za mkw. W warszawskiej Bliskiej Woli zostały pojedyncze mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 53 mkw. w cenie od 7600 zł za mkw. i 84-metrowe, których ceny zaczynają się od 6900 zł za mkw.

Na katowickim osiedlu Nowe Tysiąclecie mamy w sprzedaży mieszkania, do których klienci odbiorą klucze do wakacji. Dwa pokoje o powierzchni 44 mkw. można nabyć w cenie 5353 zł/mkw., a trzy o metrażu 61 mkw. są do kupienia w cenie 5050 zł za mkw.

Michał Świderski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Marvipol Development:

Najtańsze mieszkanie dwupokojowe, jakie możemy zaoferować, znajduje się w warszawskiej inwestycji Riviera Park. Kosztuje ponad 268 tys. zł. Lokale trzypokojowe są dostępne w kwocie od 355 tys. zł brutto.

Monika Zabłocka, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego:

W inwestycji w Nowej Soli przy Armii Krajowej klucze do mieszkań klienci dostaną jeszcze w listopadzie, a na osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze - w kwietniu 2017 roku. W Nowej Soli mieszkanie dwupokojowe o powierzchni 42 mkw. można kupić w cenie ponad 143 tys. zł, a trzypokojowe o powierzchni 67 mkw. - za ponad 230 tys. zł. W inwestycji Czarkowo dwa pokoje o powierzchni 42 tys. mkw. są do nabycia za ponad 143 tys. zł, a trzy o metrażu prawie 55 mkw. - za 186 tys. zł.

Roma Peczyńska, RED Real Estate Development:

Gotowe mieszkania oferujemy na osiedlu Red Park w Poznaniu, gdzie dwupokojowy lokal można kupić za 230 tys. zł. Osoby poszukujące większej przestrzeni mogą się zdecydować na trzypokojowe mieszkanie za 319 tys. zł. Gdy oddajemy budynki do użytku większość lokali ma już właścicieli.

Beata Białopotocka, pełnomocnik zarządu ds. sprzedaży Awbud Developer:

Gotowe mieszkania oferujemy w dwóch inwestycjach we Wrocławiu. W projekcie Akacjowy Zakątek dwupokojowe mieszkania o powierzchni od 46 do 54 mkw. są w sprzedaży w cenie od ponad 213 do 252 tys. zł, a trzypokojowe z aneksem kuchennym o metrażu 61 mkw. - za ponad 298 tys. zł.

W inwestycji przy ulicy Nenckiego mieszkania trzypokojowe z aneksem kuchennym o powierzchni od 48 do 52 mkw. są dostępne w cenie 311 tys. zł do 336 tys. zł., a trzypokojowe z oddzielną kuchnią o powierzchni 56 mkw. - w cenie ponad 361 tys. zł.

Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa:

Przekazujemy klucze do lokali w drugiej fazie Miasta Wola w Warszawie. W inwestycji, w której zaplanowaliśmy 113 mieszkań, do kupienia pozostał jeden lokal. Do lata oddamy do użytkowania mieszkania w drugiej fazie warszawskiej Stacji Kazimierz. Również ten projekt cieszy się dużą popularnością. Sprzedaliśmy ponad 90 proc. ze 111 lokali. W ofercie pozostało kilka mieszkań, w tym lokale dwupokojowe o powierzchni od 48 do 53 mkw.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Do wakacji 2017 roku ukończymy mieszkania w krakowskiej inwestycji przy ulicy Banacha. W tym projekcie najmniejsze lokale zostały już sprzedane. W Katowicach gotowy będzie pierwszy etap osiedla Karoliny. Także w tej inwestycji najmniejszych lokali już nie ma.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA