fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Deweloperzy cieszą się ze sprzedaży

Osiedle na Woli
materiały prasowe
Zakończenie programu dopłat nie popsuło biznesu firmom deweloperskim. Mieszkania idą jak woda.

Czy w tym roku zainteresowanie zakupem nowych mieszkań utrzymuje się na podobnym poziomie, jak w roku ubiegłym? Czy deweloperzy zauważają duże wahania popyt? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl:

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp:

Pierwszy i czwarty kwartał każdego roku to czas dużego zainteresowania klientów zakupem nieruchomościami, który wprost przekłada się na sprzedaż. Podobnie jest również w tym roku, z tą różnicą, że liczba osób zainteresowanych nabyciem lokali jest jeszcze większa niż przed rokiem. Przykładowo, w styczniu tego roku dostaliśmy ponad 1 tys. pytań o mieszkania w warszawskim Osiedlu na Woli. W 2017 rejestrowaliśmy średnio 500 pytań miesięcznie. Większe zainteresowanie budzą także inne inwestycje.

Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom:

Końcówka roku zawsze jest okresem wzmożonej aktywności klientów, co przekłada się na wysokie wyniki sprzedażowe w ostatnim kwartale. Rekordowe zainteresowanie zakupami w roku ubiegłym sprawiło, że w naturalny sposób liczba sprzedanych w pierwszym kwartale tego roku mieszkań jest mniejsza. W związku z wprowadzeniem nowych inwestycji i rozbudową chętnie wybieranych osiedli spodziewamy się wzrostu zainteresowania naszą ofertą.

Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper:

Poziom sprzedaży na początku tego roku utrzymuje się na podobnym poziomie jak pod koniec 2017 roku. Popyt jest również duży. Dostrzegamy rosnące zainteresowanie mieszkaniami. Klienci są świadomi sytuacji na rynku nieruchomości, związanej z niskim oprocentowaniem kredytów, zapowiadanymi podwyżkami cen mieszkań i zmniejszającą się liczbą nowych inwestycji w centrach miast. Tacy nabywcy szybciej podejmują decyzje o zakupie.

Andrzej Swoboda, wiceprezes zarządu Grupy CTE:

W pierwszych miesiącach tego roku obserwujemy większe zainteresowanie zakupem mieszkań niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic:

Nie odnotowujemy ani spadku liczby wizyt w biurach sprzedaży, ani wzrostu liczby nowych rezerwacji czy podpisywanych umów. Dobra sytuacja gospodarcza i rekordowo niskie bezrobocie przekładają się na optymizm klientów, którzy chętnie poprawiają swój poziom życia oraz warunki mieszkaniowe.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest:

Sprzedaż mieszkań utrzymuje się na podobnym poziomie jak rok temu. Nie odczuliśmy ani spadku, ani gwałtownego wzrostu zainteresowania.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska:

Popyt na mieszkania nie słabnie. Myślę, że porównując obecną sytuację z analogicznym okresem ubiegłego roku, możemy mówić o tendencji wzrostowej. Biorąc pod uwagę oczekiwany spadek podaży dobrej jakości projektów na rynku stołecznym, zakładamy wzrost zainteresowania ofertą. Przewidujemy dalsze zwiększenie dynamiki sprzedaży w poszczególnych projektach, także tych uruchamianych w nowych lokalizacjach.

Adrian Potoczek, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service:

Sprzedaż naszych mieszkań utrzymuje się na dokładnie tym samym poziomie, jak w tamtym roku. Klienci są tak samo mocno zainteresowani kupnem mieszkań.

Katarzyna Dąbrowska, Nexity Polska:

Zainteresowanie klientów zakupem mieszkań nie zmieniło się. W zależności od dzielnicy nabywcy pytają o różne nieruchomości. Na warszawskim Bemowie mamy klientów poszukujących rodzinnych lokali 3- i 4-pokojowych, w Ursusie najbardziej popularne są mieszkania dwupokojowe, a na Ursynowie największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki.

Małgorzata Ostrowska, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding:

W pierwszych miesiącach tego roku popyt utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. W 2017 roku zainteresowanie zakupem mieszkań stymulował rządowy program "Mieszkanie dla młodych". W tym roku program już się zakończył, ale sprzedaż mieszkań nie spada.

Wioletta Kleniewska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Polnord:

Obserwujemy jedynie zmiany wynikające ze struktury naszej oferty, które są typowe dla rynku nieruchomości. Cieszące się ogromną popularnością dwupokojowe mieszkania o powierzchni 35 - 40 mkw., położone blisko centrów miast, sprzedają się błyskawicznie.

W Stacji Kazimierz na warszawskiej Woli zostały nam ostatnie dwa mieszkania tego typu.
W dzielnicy Piecki Migowo w Gdańsku w inwestycji Studio Morena mamy ofertę dwupokojowych lokali o metrażu od 43 mkw. .

Tu dynamika sprzedaży jest także wyższa od średniej rynkowej. Sprzedaż przyspiesza także wraz ze zbliżaniem się terminu zakończenia budowy Chabrowego Wzgórza w Gdańsku - Kowalach. Wolniejsze tempo sprzedaży odnotowujemy w położonej w warszawskim Wilanowie Rezydencji Brzozowy Zakątek, bo w ofercie pozostały większe lokale.

Jerzy Kłeczek, specjalista ds. marketingu w Activ Investment:

Sprzedaż mieszkań jest porównywalna do zeszłego roku. Nadal najchętniej kupowane są niewielkie lokale w celach inwestycyjnych, najczęściej za gotówkę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA