fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

LRC rozpycha się na rynku najmu mieszkań w Polsce

Kupiony od Golub GetHouse wieżowiec nie jeszcze ma nawet wizualizacji. Na zdjęciu inna wieża dewelopera, która powstanie na Woli.
materiały prasowe
Zarządca nieruchomości kupił od Golub GetHouse wieżowiec mieszkalny, którego budowa jeszcze nawet nie ruszyła.

Grupa LRC kupiła od Golub GetHouse budynek z 900 apartamentami na wynajem i całym zapleczem, który stanie na warszawskiej Woli przy ul. Grzybowskiej dopiero za kilka lat. Pracownia Kuryłowicz & Associates kończy prace nad finalną koncepcją, budowa ma ruszyć na przełomie lat 2020-2021.

– Jesteśmy bardzo dumni z przeprowadzenia transakcji typu forward-purchase, której formuła jest rzadko spotykana na polskim rynku nieruchomości – skomentował Cezary Jarząbek, prezes Golub GetHouse. Na etapie dziury w ziemi powszechnie kupuje się mieszkania na rynku detalicznym, ale rzadko kiedy nieruchomości komercyjne.

Grupa LRC zarządza nieruchomościami zlokalizowanymi w Europie, o wartości ponad 5 mld euro. To obiekty komercyjne oraz ponad 16 tys. mieszkań. W Polsce inwestor jest obecny od 2016 r., w portfelu ma kilka biurowców w Łodzi i Warszawie. Ponadto w stolicy spółka kupiła 175 mieszkań w Pacific Residence (przy ul. Solec). Celem jest zbudowanie portfela 1,9 tys. lokali w najlepszych lokalizacjach w Warszawie.

W czerwcu Golub GetHouse ogłosił powstanie marki Inspirentals, którą będą firmowane obiekty z mieszkaniami na wynajem. W I kwartale 2020 r. ma ruszyć budowa kompleksu na warszawskim Służewcu na 371 lokali, a w kolejnym kwartale wieżowca Liberty Tower na Woli z 500 mieszkaniami (do tego część budynku zajmie hotel marki Radisson RED z 267 pokojami). 

Według ówcześnie prezentowanej strategii, deweloper miał sprzedawać budynki funduszom w drugim roku udokumentowanego najmu. Inwestorzy są jednak głodni i najwyraźniej nie chcą czekać. Niedawno duży niemiecki fundusz TAG Immobilien przejął wrocławskie Vantage Development, żeby budować portfel mieszkań.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA