fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Brytyjski szpital: Przez epidemię mamy więcej urazów oczu

stock.adobe.com/ Vasyl
Istnieje wiele nieprzewidzianych konsekwencji społecznej kwarantanny, wprowadzonej przez wiele państw na świecie w związku z pandemią koronawirusa. W Wielkiej Brytanii jedną z nich okazuje się wzrost liczby osób, które doznały urazów oczu podczas... majsterkowania.

O odnotowaniu wzrostu liczby osób z obrażeniami oczu, wymagających operacji, poinformował w niedzielę Oxford Eye Hospital.

Szpital w tym tygodniu musiał przyjąć sześć osób z urazami oczu, tymczasem w zwykłym okresie, przed pandemią, takie przypadki pojawiały się raz na dwa-trzy tygodnie. Placówka wiąże tę statystykę ze społeczną izolacją, obowiązującą w Wielkiej Brytanii. Zachęciła też do noszenia przyłbic bądź innych środków ochronnych w czasie majsterkowania lub prac ogrodowych.

Szpital zauważył też, noszenie okularów zamiast soczewek kontaktowych również chroni oczy i - co może jeszcze bardziej istotne - zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem. 

- Obecnie noszenie okularów zmniejsza ryzyko powikłań związanych z soczewkami kontaktowymi i zmniejsza mimowolną potrzebę dotykania twarzy - powiedziała doktor Stella Hornby, konsultantka ds. okulistyki z Oxford Eye Hospital, cytowana przez BBC.

W Wielkiej Brytanii potwierdzono dotąd ponad 84 tys. przypadków zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu choroby COVID-19 zmarło ponad 10 tys. pacjentów.

Źródło: rp.pl/ BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA