fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

"Rzeczpospolita" liderem cytowalności w grudniu

Fotorzepa/ Ryszard Waniek
"Rzeczpospolita" była w grudniu najczęściej cytowanym medium w Polsce. Ranking opublikował Instytut Monitorowania Mediów.

"Rzeczpospolita" zajęła pierwsze miejsce w badaniu Instytutu Monitorowania Mediów wśród wszystkich rodzajów mediów. Jak podkreślają autorzy badania, pierwszą w zawdzięcza wypowiedzi marszałka senatu Stanisława Karczewskiego, dotyczącej rekonstrukcji rządu.

"Gorącym tematem grudnia była zmiana premiera na Mateusza Morawieckiego. W tym miesiącu kontynuowano także temat afery reprywatyzacyjnej oraz reformy sądownictwa w Polsce" - podkreśla Instytut.

W zestawieniu wszystkich mediów "Rzeczpospolita" wyprzedziła Radio Maryja (które zawdzięcza swoją pozycję pierwszemu wywiadowi z Mateuszem Morawieckim po nominacji na stanowisko szefa rządu) oraz RMF FM. W klasyfikacji najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych drugi był "Fakt", a trzecia "Gazeta Wyborcza".

Badanie przeprowadzono na podstawie 5 998 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 31 grudnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 031 razy (2 844 razy w prasie, 2 414 w telewizji i 773 w radio). Badanie nie obejmuje cytowań, opublikowanych w internecie. 

Źródło: rp.pl/ Instytut Monitorowania Mediów
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA