fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Meghan Markle pozywa tabloid. Książę Harry przypomina o losie matki

AFP
Meghan Markle, żona księcia Harry'ego, szóstego w kolejności pretendenta do brytyjskiego tronu, rozpoczęła działania prawne wobec "Mail on Sunday", tabloidu, który w weekend opublikował treść jej prywatnego listu. Prawnicy Markle twierdzą, że działania tabloidu były bezprawne.

Oświadczenie w tej sprawie wydał książę Harry, który przekonuje, że para zdecydowała się na podjęcie kroków prawnych wobec tabloidu w związku z "nękaniem" książęcej pary przez niektóre brytyjskie media.

"Chociaż nasze działania mogą nie być bezpiecznymi, są one słuszne" - podkreślił brytyjski książę.

"Moje najgłębsze obawy dotyczą tego, że historia się powtórzy. Widziałem co dzieje się, gdy ktoś kogo kocham jest uprzedmiotowiony do takiego stopnia, że nie jest już traktowany jako prawdziwa osoba. Straciłem matkę i teraz widzę jak moja żona pada ofiarą tych samych, potężnych sił" - napisał książę Harry w oświadczeniu ws. pozwu.

Księżna Diana, matka księcia Harry'ego i księcia Williama, zginęła w wypadku samochodowym w 1997 roku, gdy - wraz ze swoim ówczesnym partnerem - uciekała przed fotoreporterami.

Schillings, kancelaria adwokacka reprezentująca Markle twierdzi, że tabloid opublikował list księżnej w ramach "kampanii publikowania fałszywych lub celowo poniżających historii na temat księżnej i jej męża".

Z kolei książę Harry napisał w oświadczeniu, że gazeta "celowo wprowadziła w błąd (czytelników) omijając wybrane akapity, konkretne zdania, a nawet poszczególne słowa" w liście.

"Za długo byłem milczącym świadkiem jej osobistego cierpienia. Nie robić nic byłoby w sprzeczności ze wszystkim, w co wierzymy" - dodał książę uzasadniając złożenie pozwu.

"The Mail on Sunday" odpiera zarzuty i zapewnia, że będzie bronił się przed sądem. Rzecznik tabloidu zaprzecza, jakoby treść listu została przez gazetę zmieniona "w sposób, który zmieniłby jego znaczenie".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA