fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

"Wiadomości" TVP pomijają wyniki Konfederacji

Konfederacja/mat.pras.
We wczorajszym materiale w "Wiadomościach" TVP dotyczącym sondażu przedwyborczego pominięto wyniki Konfederacji. Przedstawiono grafik mandatów w Sejmie bez uwzględnienia jej wyniku z informacją, że PiS mogłoby rządzić samodzielnie - informuje Onet.

Z opublikowanych wczoraj w "Super Expressie" sondażu Instytutu Badań Pollster wynikało, że Sejmu dostaliby się przedstawiciele 5 ugrupować, w tym balansującej nad progiem Konfederacji, popieranej przez 5 proc. respondentów.

Tymczasem wczoraj w głównym wydaniu "wiadomości" TVP pominięto wyniki Konfederacji.

Prowadząca Edyta Lewandowska informowała, że do Sejmu dostałyby się tylko cztery ugrupowania - PiS, KO, Lewica i PSL-Kukiz'15. I tylko między nie podzielono mandaty na przedstawionym w materiale grafiku, sugerując, że Prawo i Sprawiedliwość miałoby samodzielna większość.

Konfederacja pominięta została także w przypadku następnego sondażu - dotyczącego preferencji najmłodszych wyborców - 18-24. Wśród nich na PiS oddałoby swój głos 50 proc. ankietowanych, a kolejne miejsca zajęły: Lewica (17 proc.), Koalicja Obywatelska (16 proc.), Konfederacja (10 proc.) i PSL - Koalicja Polska (3 proc.). Na grafice przedstawionej w "Wiadomościach" znów zabrakło wyniku Konfederacji - pisze Onet.

Wśród osób w wieku 18-24 lat na PiS oddałoby swój głos 50 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęły: Lewica (17 proc.), Koalicja Obywatelska (16 proc.), Konfederacja (10 proc.) i PSL - Koalicja Polska (3 proc.). Na grafice przedstawionej w "Wiadomościach" znów zabrakło wyniku Konfederacji.

Konfederacja szykuje pozew. Poinformował o tym na Twitterze jeden z jej liderów, Krzysztof Bosak.

"Wiadomości TVP dziś otwarcie SKŁAMAŁY twierdząc, że Konfederacja nie wejdzie do Sejmu i jednocześnie prezentując sondaż w którym przekroczyliśmy próg" - napisał.

Dziś natomiast na 19 Konfederacja wzywa swoich sympatyków na pikietę przed TVP.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA