fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

15-17 września odbędzie się festiwal w Opolu

Maryla Rodowicz
Fotorzepa/ Sławomir Mielnik
TVP podpisała umowę z Opolem, które udostępni telewizji prawa do festiwalu polskiej piosenki i Amfiteatr, w którym 15-17 września odbędzie się 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej.

Umowa została parafowana przez obie strony w poniedziałek po godz. 20. Podczas negocjacji miasto reprezentował jego prezydent Arkadiusz Wiśniewski a telewizję - Paweł Gajewski, dyrektor gabinetu prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Na mocy porozumienia 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się jak co roku w Amfiteatrze, a prawa do marki trafiły do telewizji publicznej.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że prezes Kurski musiał się porozumieć z Opolem bez względu na koszty, bo tak zażądał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Gdyby negocjacje się nie powiodły to obecny szef telewizji publicznej miałby się pożegnać ze stanowiskiem.

Negocjacje miały trwać w poniedziałek i wtorek. Ostatecznie zakończyły się sukcesem po jednym dniu, co potwierdza, że prezesowi Kurskiemu bardzo zależało na jak najszybszym dopięciu szczegółów. 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA