fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Samuel Pereira o wywiadzie wicepremiera Piotra Glińskiego w TVP Info: Pluralizm

PAP, Radek Pietruszka
"Pluralizm" - tak Samuel Pereira, wiceszef publicystyki w TVP Info skomentował wywiad udzielony tej stacji przez wicepremiera Piotra Glińskiego, w którym skrytykował on materiał "Wiadomości" na temat organizacji pozarządowych.

- Przykro mi, że w Telewizji Publicznej, po zmianie politycznej, na którą ja harowałem przez wiele lat tego rodzaju zarzuty mnie spotykają, nie wiem, jak mam to rozumieć, to jest jakiś koszmar, dom wariatów. Państwo żeście oszaleli z tymi programami dotyczącymi organizacji pozarządowych, z tymi grafami łączącymi jakieś organizacje, pokazywaniem zdjęć przestępców - w ten sposób wicepremier Gliński odpowiedział na pytanie o to czy fundacja, z którą związana jest jego żona, otrzymała 50 tys. zł od kierowanego przez Glińskiego ministerstwa kultury.

- W państwa stacji, w Telewizji Publicznej, od jakiegoś czasu próbuje się zupełnie niepotrzebnie prowadzić krucjatę przeciwko sektorowi pozarządowemu - mówił wcześniej Gliński nawiązując do materiału "Wiadomości", którego bohaterami byli Róża Rzeplińska i Zofia Komorowska. Wcześniej Gliński przeprosił córkę prezesa TK i córkę byłego prezydenta za ten materiał.

Czy wiceszef publicystyki TVP Info skomentuje wywiad Piotra Glińskiego? - spytał po programie na Twitterze poseł Nowoczesnej Adam Szłapka kierując to pytanie do Samuela Pereiry.

Ten w swoim tweecie odpowiedział, że jest to przejaw "pluralizmu, którego wcześniej nie było w TVP Info".


 

Zaproś wicepremiera do rządowej telewizji. Nazwij to pluralizmem - skomentował poseł Szłapka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA