fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Innowacyjna aplikacja specjalnie dla pielgrzyma

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Zaskakująca inicjatywa LG, Samsunga, Google'a i innych gigantów technologicznych – koncerny stworzyły aplikację dla osób idących na Jasną Górę.

Do oferty mobilnego sklepu Google Play weszła właśnie nowa aplikacja – Bonafide. To innowacyjne narzędzie dla polskich użytkowników, które z jednej strony ma ułatwić organizatorom pielgrzymek kontakt z uczestnikami i relacjonowanie przebiegu wędrówki, a z drugiej – pomóc pielgrzymom m.in. w znajdowaniu punktów żywieniowych i noclegów na trasie.

Czytaj także: Google usunął prawdziwą aplikację, zostawił jej podróbkę 

To pierwsza tego typu apka w Polsce. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", za tym nietypowym rozwiązaniem stoją technologiczni giganci zrzeszeni w Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Cyfrowa Polska" (do ZIPSEE należą takie firmy, jak Samsung, LG, Sony czy Google).

Nowe technologie coraz mocniej wkraczają do Kościoła. To, jak mogą one służyć wiernym, pokazał właśnie ZIPSEE, który na rozpoczynający się sezon na piesze wędrówki wiernych bezpłatnie udostępnił Bonafide (z łac. w dobrej wierze). Na razie startuje pilotaż na sześciu diecezjalnych pieszych wyprawach, które w sierpniu wyruszą na Jasną Górę. Uczestnicy pielgrzymek lubelskiej, zamojsko-lubaczowskiej, radomskiej, krakowskiej, kieleckiej oraz warszawskiej dla niepełnosprawnych jako pierwsi przetestują to oryginalne rozwiązanie.

– Pomysł stworzenia takiej aplikacji to wynik naszych wielu rozmów z partnerami społecznymi, w tym także z Kościołem – tłumaczy inicjatywę Michał Kanownik, prezes ZIPSEE. – Kiedy przy różnych okazjach pojawiał się temat nowoczesnych technologii, komunikacji za pomocą internetu, staraliśmy akcentować, że te wszystkie innowacje, które otaczają nas niemal z każdej strony, mogą służyć nie tylko rozrywce czy takim ułatwieniom w codziennym funkcjonowaniu, jak np. e-zakupy, ale można je wykorzystywać też na innych, mniej prozaicznych płaszczyznach – kontynuuje.

Jak podkreśla, firmy zrzeszone w ZIPSEE postanowiły dać coś od siebie. – To niekomercyjny projekt, połączenie interaktywnej mapy z możliwością pisania bloga i komunikacji między wiernymi a Kościołem – dodaje Kanownik.

Aplikację Bonafide można pobrać za darmo. To pierwsza aplikacja stworzona wspólnie przez technologicznych gigantów zrzeszonych w ZIPSEE. Ale – jak wynika z naszych informacji – nie ostatnia. – Chcemy zobaczyć, czy wszystko dobrze działa, które funkcjonalności się przyjęły, co można rozszerzyć. Zakładamy, że w przyszłym roku z aplikacji będą już mogły korzystać wszystkie diecezje w Polsce. Docelowo planujemy, że aplikacja będzie mogła być wykorzystywana nie tylko w trakcie corocznych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, ale także np. autokarowych czy rowerowych, zarówno tych lokalnych, ogólnokrajowych, jak i zagranicznych – wyjaśnia Michał Kanownik.

Bonafide ma pełnić rolę portalu społecznościowego. Właśnie aplikacje z segmentu social media są najpopularniejsze w naszym kraju. Według Spicy Mobile trzy aplikacje o największym zasięgu to YouTube (66,5 proc.), Messenger (43,2 proc.) oraz Facebook (39,2 proc.).

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA