fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Google usunął prawdziwą aplikację, zostawił jej podróbkę

Bloomberg
Z listy rozszerzeń dla przeglądarki Chrome zniknęło narzędzie MetaMask. Problem w tym, że w systemie pozostawiono aplikację, która jest podróbką tej usuniętej.

MetaMask to rozszerzenie przeglądarki, które pozwala na łatwą i wygodną interakcję z siecią Ethereum, platformą walutową służącą do obsługi kryptowaluty Ether. Internauci zauważają, że to potencjalnie bardzo niebezpieczne dla niczego nie podejrzewających użytkowników Ethereum, którzy chcą zainstalować MetaMask w Chrome.

Google Chrome nie jest oczywiście jedyną przeglądarką, która współpracuje z MetaMask. Firefox, Opera czy zdobywająca od jakiegoś czasu dużą popularność przeglądarka Brave wciąż obsługują to rozszerzenie.

Specjalistyczne serwisy technologiczne zwracają przy tej okazji uwagę na fakt, jak potencjalnie groźna jest dominacja Google w tym zakresie. Niektóre z nich spekulują, że Google potencjalnie mógłby nawet - choć w praktyce trudno to sobie wyobrazić - zastąpić prawdziwe roszerzenie jakimś zawierącym złośliwy kod. Portale piszą, że w tych czasach coraz częściej poświęcamy bezpieczeństwo na rzecz wygody użytkowania, a poziom zaufania jaki ma Google może być niebezpieczny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA