fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Nowy projekt Netflixa. Nakręci serial na podstawie piosenek Dolly Parton

Bloomberg
Na podstawie piosenek Dolly Parton ma powstać ośmioodcinkowy serial, który będzie do obejrzenia już w 2019 roku.

Serial zostanie wyprodukowany przez Warner Bros. Television.

Dolly Parton, która jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek muzyki country, powiedziała, że jest "podekscytowana", że z Netfliksem będzie mogła ożywić niektóre ze swoich ulubionych piosenek. "Jako autorka piosenek zawsze lubiłam opowiadać historie za pośrednictwem muzyki" - napisała w oświadczeniu. Dolly Parton będzie nadzorowała produkcję i prawdopodobnie pojawi się w kilku odcinkach. Napisze też do serialu piosenki, które sama zaśpiewa.

Dolly Parton to nie tylko legenda muzyki country, ale całego amerykańskiego showbiznesu. Występuje od ponad 50 lat. Jest też autorka piosenek, które śpiewają inni artyści. Napisała m.in. piosenkę "I Will Always Love You", którą wypromowała Whitney Houston.

Jest też aktorką. Grała wielu produkcjach telewizyjnych i filmach, m.in. "Stalowych Magnoliach", powstałych na podstawie sztuki Roberta Harlinga. Za rolę w tym filmie Julia Roberts dostała nagrodę Złotego Globu w 1989 roku i nominację do Oscara.

Parton to kolejna znana osoba, z którą Netflix podpisał kontrakt. Niedawno firma zawarła m.in. umowy z Michelle i Barackiem Obamami. Podpisali oni długoletnią umowę na produkcję seriali fabularnych, dokumentalnych, programów telewizyjnych i filmów pełnometrażowych. Były prezydent z żoną założyli nawet własna wytwórnię Higher Ground Productions.

Pierwsze produkcje sygnowane przez małżeństwo Obamów mają pojawić się w Netfliksie w 2019 roku.

Netflix ma obecnie ok. 125 mln subskrybentów w 190 państwach na całym świecie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA