Turbulencje na krajowych lotniskach

Fotorzepa, Radek Pasterski
Wbrew pojawiającym się pogłoskom nie ma obaw o to, że lotnisko w Modlinie może zostać zamknięte, choć ma problemy. Za to zamykanie na noc Lotniska Chopina jest praktycznie przesądzone. Co to oznacza dla pasażerów?

Potwierdził to 14 września Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, podczas Forum Lotniczego. – Decyzja została podjęta – powiedział, informując, że odpowiedni dokument z MIiB powinien znaleźć się na biurku Piotra Samsona, prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, najdalej na początku października. I wszystko wskazuje, że zostanie on podpisany, ponieważ w ten sposób skończą się trwające lata spory mieszkańców osiedli, nad którymi przelatują samoloty operujące na stołecznym lotnisku. Warszawski port nie jest jedynym w Polsce, który ma takie problemy. Jest jednak jedynym, w przypadku którego można sądzić, że są jeszcze inne powody podjęcia takiej decyzji.

Cisza na Lotnisku Chopina może być odebrana również jako próba pozbycia się z największego polskiego portu lotów czarterowych oraz linii niskokosztowych. W sytuacji rosnącego ruchu i zwiększających się przewozów linii tradycyjnych, które wożą pasażerów przesiadających się na kolejne loty...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL